مشاوره حقوقی آنلاین، رایگان و تلفنی با وکیل دادگستری و مشاور حقوقی - وکیل آنلاین

مشاوره حقوقی رایگان ۲۴ ساعته آنلاین

مشاوره حقوقی رایگان و ۲۴ ساعته به صورت آنلاین توسط وکیل پایه یک دادگستری


در ۲۴ ساعت از شبانه‌روز و هر ساعتی که خواستید می‌توانید سوال حقوقی خود را به صورت آنلاین از وکیل دادگستری بپرسید تا توسط مشاورین و وکلای دادگستری سایت به آنان پاسخ داده شود، مشاوره حقوقی ۲۴ ساعته رایگان بوده و در سراسر کشور قابل استفاده است.


مشاوره حقوقی آنلاین

برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره حقوقی تلفنی و یا انتخاب وکیل دادگستری با عدل‌بان تماس بگیرید.

۰۹۱۲۳۵۹۹۶۷۳

مشاوره حقوقی آنلاین
مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی و ضرورت آن در جامعه امروز

زبان حقوقی مملو از راز و رمز است؛ حقوق علم اصل و استثنا و دنیای واژه‌های تخصصی و پرمعنا است؛ در دنیای حقوق واژه‌ها چون تیغ فولاد تیز هستند!

مسائل حقوقی اما، در لابه‌لای زندگی روزمره مردم پدید می‌آیند و افراد بدون اینکه با دنیای رمز آلود و پیچیده‌ی حقوق آشنا باشند. با مسايل حقوقی زندگی خود مواجه می‌شوند؛ در مسیر تولد، کودکی، تحصیل، کار، ازدواج، رقابت، قرارداد و ... همواره مسائل قضایی و حقوقی مطرح می‌شوند و با وخامت و سنگینی خاص مسیر زندگی شهروندان را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند.

این تأثیر ها گاه اندک و قابل تحمل است و گاهی چنان مسیر زندگی و منافع و شرایط آنها را تغییر می دهد که برگشت به گذشته غیر ممکن به نظر می‌رسد!

مسایل و منازعت‌های حقوقی علاوه بر تأثیر در سطح معیشت و زندگی شهروندان در سطح کلان هم نظام سیاسی و اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار داده و «هزینه‌های اجتماعی» را افزایش یا کاهش می‌دهد. به عنوان مثال افزایش سطح منازعه در کشور موجب درگیر شدن بخش‌های حاکمیتی (قضایی و امنیتی و انتظامی) برای حل منازعه می‌شود و به تبع آن هزینه‌های اجتماعی افزایش یافته و «بهره‌وری کل» کاهش می‌یابد. در نتیجه انرژی اجتماعی به جای تمرکز بر تولید و بازآفرینی ثروت، مصروف حل منازعه و مسائلی می‌شود که «تولید کل» را کاهش می‌دهد.

برای مقابله با این وضعیت در برنامه توسعه قضایی مجموعه‌ای از فعالیت‌های نظام‌مند و مرتبط در دستور کار قرار گرفته است؛ برخی از این برنامه‌ها عبارتند از؛ اجباری شدن دخالت وکیل دادگستری در فرآیند رسیدگی قضایی، توسعه نهاد وکالت، و کاهش تعرفه‌ها و دسترسی همگانی و قرار دادن خدمات وکالتی و نیز گسترش نهاد‌های شبه قضایی برای حل اختلاف در خارج از دادگاه و ... اما در رأس این برنامه‌ها موضوع توانمندسازی عمومی در ارتباط با مسائل قضایی قرار دارد.

برنامه «توانمندسازی عمومی» در ارتباط با مسائل حقوقی منتهی به پیدایش حوزه حقوقی نو پیدا و شاخه‌ای جدید در علوم حقوقی با عنوان «حقوق همگانی» می‌شود. حوزه «حقوق همگانی» باید در سطوح مختلف آموزش متوسطه و دانشگاهی جایگاه درخوری پیدا کند و رسانه‌های آموزش متعددی را به خدمت گرفته و از روش‌های آموزشی مختلف بهره برد؛ تا شاهد توسعه‌ی آگاهی‌های همگانی در حوزه حقوق باشیم.

جهت اخذ مشاوره تلفنی حقوقی با شماره‌های مندرج در سایت وکیل عدل‌بان تماس گرفته و ساعتی را برای اخذ مشاوره حقوقی رزرو کنید.