مشاوره حقوقی آنلاین، رایگان و تلفنی با وکیل دادگستری و مشاور حقوقی - وکیل آنلاین
به مرکز مشاوره حقوقی عدل‌پرس و سامانه حقوقی عدل‌بان خوش آمدید، برای ارسال سوال حقوقی خود می‌توانید بر روی لینک از ما بپرسید کلیک کنید.

زنی به سبب آتش سوزی در آشپزخانه خانه شوهرش در بیمارستان بستری و سپس از بیمارستان مرخص نشده و فوت می‌کند، آیا هزینه بیمارستان زن بر عهده شوهر بوده است و هزینه درمان نیز جرو نفقه است؟ با توجه به اینکه این زن و شوهر در گذشته با هم اختلاف داشته‌اند، مرد باید دیه زن را نیز پرداخت کند؟

با تشکر از مشاورین محترم حقوقی 

یک پاسخ برای این مشاوره حقوقی خانواده ثبت شده است.

هزینه‌های درمان نیز مطابق ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی«» جزو نفقه است و مرد می‌بایست بپردازد به شرطی که درمان متعارف باشد و منجر به حرج شوهر نشود.

اما اینکه فقط به دلیل سابقه اختلاف بین زن و مرد، بخواهیم موضوع را کیفری ببینیم و حکم به دیه بدهیم، چندان معقول به نظر نمی‌رسد، مگر اینکه بتوانیم ثابت کنیم این اقدام نه خودسوزی زن بوده و نه آتش سوزی اتفاقی، بلکه آتش افروزی از سوی مرد بوده است.


ارسال نظر برای این سوال حقوقی